پاسخ پرسش های خود را اینجا پیدا کنید

«داتوبیت» چگونه کار می کند؟

مراحل خرید و فروش به این شرح است: ۱- فروشنده پس از ثبت نام و احراز هویت، پیشنهاد فروش خود را ثبت می کند. ۲- افرادی که قصد خرید دارند می توانند از بین پیشنهادات فروش پیشنهاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست خرید ثبت کنند. ۳- در این مرحله پس از تائید فروشنده، خریدار مبلغ ریالی معامله را به حساب «داتوبیت» واریز می کند. ۴- پس از واریز وجه فروشنده ارز مجازی را به والت خریدار انتقال داده و لینک تراکنش را ثبت می کند. ۵- پس از تائید انتقال ارز دیجیتال، مبلغ ریالی به حساب فروشنده واریز می گردد.

امنیت طرفین معامله چگونه تضمین می شود؟

مبلغی که خریدار آنلاین واریز می کند تا زمان تائید انتقال ارز دیجیتال از طرف فروشنده به والت (کیف پول الترونیکی) خریدار، نزد ما به امانت باقی می ماند و اگر به هر دلیلی فروشنده انتقال را انجام ندهد این مبلغ به حساب خریدار استرداد خواهد شد. از طرفی از آنجا که قبل از انتقال ارز دیجیتال خریدار مبلغ ریالی آن را به حساب ما واریز کرده است، فروشنده نیز با اطمینان خاطر می تواند انتقال را انجام دهد.

نحوه احراز هویت کاربران چگونه است؟

تمامی کاربران جهت خرید و فروش در سامانه باید مراحل احراز هویت شامل ارسال مدارک شناسایی، تائید حساب بانکی، شماره همراه و شماره تلفن ثابت را طی کنند. این مراحل توسط هر کاربر فقط یک بار طی میشود. متاسفانه جهت تامین امنیت و پیش گیری از سوء استفاده های احتمالی، انجام مراحل احراز هویت غیر قابل چشم پوشی است.

ایا احتمال دزدیده شدن مدارک شما وجود دارد؟

خیر در داتوبیت بعد از اینکه احراز هویت تکمیل شد، تمام مدارک از روی سایت حذف میشود و دیگر در دسترس نخواهند بود.

کارمزد معاملات در داتوبیت؟

بسته به حجم معاملات کاربر، کارمزد معاملات به صورت زیر محاسبه می گردد: برای معاملات کمتر از 10 میلیون کارمزد 0.5% محاسبه میگردد،برای معاملاتی که بین 10 تا 100میلیون کارمزد 0.4% و برای معاملات بیشتر از 100 میلیون کامزد0.3% محاسبه میگردد.

نحوه قیمت گذاری در داتوبیت به چه شکلی است؟

ما هیچ گونه دخالتی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتالی که برای فروش ثبت می شوند نداریم و این فروشنده است که نسبت به قیمت بازار جهانی ارز دیجیتال خود را قیمت گذاری می‌کند.

انجام تسویه حساب و واریز وجه به حساب فروشنده چقدر زمان میبرد؟

با ایجاد درخواست برداشت توسط شما گروه مالی داتوبیت اقدام به واریز وجه در کوتاه ترین زمان میکند. برداشت های ریالی برای تمامی حساب ها، در قالب پایا و به شرح زیر انجام خواهد شد: در صورت ثبت درخواست تا قبل از ساعت 14:30، واریزی در سیکل پایا در ساعت 16 انجام خواهد شد. در صورت ثبت درخواست بین ساعات 14:30 تا 22، واریزی در سیکل پایا در ساعت 4 صبح روز کاری بعد خواهد بود. در صورت ثبت درخواست بین ساعات 22 تا 9 صبح، واریزی در سیکل پایا در ساعت 12:30 انجام خواهد شد.

چرا باید احراز هویت کنیم؟

ما شما را احراز هویت میکنیم تا مطمئن شویم معامله در فضای سالم و امن انجام میشود. شما با ارائه مدارکی به ما این اطمینان را ایجاد می کنید که هدفی جز انجام معامله سالم ندارید تا از مقاصد پول شویی ، کلاهبرداری و ... احتمالی کاربران خاطی جلوگیری شود

در صورتی که خریدار واریز وجه انجام دهد ولی فروشنده انتقال ارز را انجام ندهد؟

مبلغ واریزی خریدار به سرعت به او برگرداننده میشود. نکته: اگر شما تایید انتقال ارز را انجام دهید ، مبلغ معامله به صورت خودکار و آنی به فروشنده واریز میشود.پس قبل از اینکه معامله را تایید کنید از واریز وجه به کیف پول خود مطمئن شوید.

اگر پاسخ پرسش خود را پیدا نکردید با ما تماس بگیرید

پشتیبانی داتوبیت در خدمت شماست