دوج کوین چیست خرید و فروش dogecoin

دوج کوین چیست؟مقاله جامع در مورد دوج کوین

با مطالعه این مقاله همه چیز را در مورد دوج کوین ، تاریخچه ، بلاکچین آن ، روش خرید و فروش با تومان و کلی مطلب دیگر را خواهید آموخت.با ما همراه باشید.

دوج کوین نوعی ارز دیجیتال است که با نماد doge  نوشته می شود.

کاربران ارز دیجیتال در ایران علاقه بسیار زیادی به  ارز دوج کوین دارند.این علاقه در بین کاربران خارجی نیز مشاهده می شود این علاقه  ناشی از ویژگی های جالب dogecoin است.

 یکی از ویژگی های بسیار جالب این است کارمزد انتقال پایین آن است و بسیاری از ایرانی ها این  ارز را تهیه می‌کنند و به صرافی ها و کیف پول های خود با کمترین کارمزد انتقال می‌دهند.

شما در داتوبیت به راحتی می توانید این ارز را با کمترین کارمزد و بالاترین اطمینان تهیه کنید.

خلق دوج کوین داستان جالبی دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست


داستان دوج کوین 


تاریخجه دوج کوین

با داتوییت همراه باشید

در  سال ۲۰۱۳ بود که بیت کوین در حال رشد و معرفی خود به جهان بود. افراد در حال آشنا شدن با ارزهای دیجیتال بودن دقیقا چهار سال بعد از استخراج اولین بلاک بیت کوین بود که فردی به نام بیلی مارکوس اقدام به برنامه نویسی ارز دیجیتالی برای خود کرد. در این مسیر جکسون پالمر که یکی از کارکنان شرکت ادوبی بود نیز به او کمک کرد آنها در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ ارز  دوج کوین را به دنیا معرفی کردند.

 خالق دوج کوین در زمان انتخاب لوگو برای ارز خود عکس سگ ‹‹شیبا اینو›› را انتخاب کرد هدف او از ایجاد این ارز یک سایت اینترنتی یا تفریحی اینترنتی و یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه و خودمانی را داشت.

چند ماه بعد از آنکه ارز دوج کوین معرفی شده بود می بایست هدفی برای خود معرفی می کرد و هدف  دوج کوین اینگونه معرفی شد:

  دوج کوین پول اینترنتی است برای پرداخت انعام و یا پرداخت به خیریه ها و امور انسان دوستانه.

 همین موضوع کمک بسیاری برای ایجاد کمپین هواداری برای این ارز و رشد بیشتر آن ایجاد کرد.

جکسون پالمر ارز دیجیتال دوج  را ارز واقعی و قانونی می‌داند و  و در این باره می گوید:

دلیلی که باعث شد از موضع قبلی خودم در خصوص مسخره کردن ارز دیجیتال به موقعیت کنونی برسم این بود که می‌خواستم چیزی بسازم که عملکرد خوبی داشته باشد. بین ارزهای دیجیتالی که می‌شناسم و‌ حتی بیت کوین، دوج کوین فعال ترین جامعه را دارد. اعضای جامعه به خود سخت نمی‌گیرند و از دوج کوین به طور ویژه برای پاداش دادن به سایر کاربران استفاده می‌کنند. این موضوع من را متقاعد کرد که دوج کوین یک طرح کلاهبرداری و مشهور به پونزی نمی‌باشد.

دو ماه بعد از اینکه معرفی شد ارزش بازار آن به ۵۰ میلیون دلار رسید در سال ۲۰۱۵ یک صد  میلیارد کوین استخراج شده بود.

با گسترش ارزش مالی این ارز افراد کلاهبردار و حریص نیز وارد این حوزه شدند و تلاش در کلاهبرداری و دزدی از افراد مختلف بودند  یکی از کلاهبرداران مبلغ ۷۵۰ هزار دلار را از حامیان دوج کوین جمع‌آوری کرد برای ایجاد استارت آپ کریپتوی خود ، در حالی که هیچ گاه این استارتاپ را ایجاد نکرد. در این مدت هکر ها نیز هزاران دلار را از کیف پول های مختلف این ارز از افراد مختلف دزدیدند.

با پیشرفت دوج کوین ، پالمر پیشنهادهای مختلفی برای سرمایه گذاری دریافت کرد به عنوان مثال یک شرکت سرمایه گذاری استرالیایی برای گسترش این عرض و همکاری با حقوق ۵۰۰ هزار دلار را پیشنهاد کرد ولی او این پیشنهاد را نپذیرفت پالمر در سال ۲۰۱۵ در توییتر خود اعلام کرد که قصد خروج از  دوج کوین را دارد.

دوج کوین


 هواداران Dogecoin 


این ارز با تمام مشکلات فنی خود از حمایت بالایی برخوردار است و کانون های هواداری بسیار بزرگی برای خود جمع آوری کرده است بعضی از این افراد آنچنان وابسته به علاقه مند به این حرکت هستند که حاضرم برای گسترش این عرض سرمایه های هنگفتی را نیز هزینه کنند.

 در انجمن جهانی ردیت یک صفحه به نام Dogecoin وجود دارد در چند وقت گذشته طرفداران این ارز به افرادی که محتوای مناسبی تولید می کردند Dogecoin هدیه می‌دادند.

قیمت دوج کوین

زمانی که در حال نوشتن این مقاله هستم، هر دوج حدود 0.0032 دلار ارزش دارد.  بله این ارز دیجیتال ارزش خیلی بالایی ندارد و دلیل آن‌ هم فقط یک چیز است: تولید آن تا ابد ادامه خواهد داشت !

 بله دوج کوین بر خلاف بیت کوین بدون هیچ گونه محدودیتی و برای همیشه افزایش پیدا خواهد کرد و همین عامل باعث شده است که قیمت آن رشد آنچنانی نداشته باشد. این در حالی است که تعداد بیت کوین از ۲۱ میلیون عدد بیشتر نخواهد بود.

در حال حاضر ۱۲۰ میلیارد واحد زدن در گردش وجود دارد.

 هر سال تقریباً ۵ میلیارد واحد به  تعداد قبلی افزوده می‌شود و همین عامل باعث می شود که سرمایه گذاری بلند مدت بر روی این ارز عاقلانه نباشد با این وجود این قابلیت را نمی‌شود صرفاً یک عامل منفی دانست.

 این قابلیت برای دوج کوین باعث شده است که برای کارهای کوچک و قیمت کم قابل استفاده باشد.

 البته محدود بودن تعداد دوج کوین  به این معنی نیست که برای سرمایه‌گذاری نمی‌شود از آن استفاده کرد برای مثال قیمت دزدگیر از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۸ با رشد نسبی ۹ درصد همراه بوده است.

استخراج دوج کوین

 دوج کوین نیز  همانند بیت کوین و بسیاری  ارز های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است و قابلیت استخراج دارد استخراج و دوج توسط ماینر ها انجام می شود و آنقدر این ماینرها به صورت گسترده و پراکنده هستند کخ تمرکز زدایی را به معنای واقعی ایجاد کرده‌اند و  بر اساس کد های ارز دیجیتال لایت کوین ایجاد شده البته با تغییرات کلی که روی آن دادند.

پاداش هر بلاک  دوج کوین۱۰ هزار واحد دوج است  و بلاک آن یک دقیقه طول می کشد.

 الگوریتم مورد استفاده در استخراج  دوج  همان الگوریتم استخراج لایت کوین یعنی اسکریپت است دوج کوین را می‌توان با CPU و GPU هم استخراج کرد اما غالب استخراج آن توسط دستگاه های asic  انجام می‌شود.

 ویژگی دوج کوین

کارمزد بسیار پایین آن است  و برای انتقال آن نیز نیازی به مبالغ بالایی مثل آنچه در انتقال بیت کوین مشاهده می کنید نیست به عنوان مثال اگر شما بخواهید به یک فرد ۱۰ سنت هدیه بدهید این مبلغ برای بیت کوین می شود چیزی حدود 0.000006 BTC در حالیکه برای دوز چیزی حدود ۴ تا ۵ واحد خواهد بود

روی دوج  توسعه دهندگان زیادی کار نمی‌کند و روند پیشرفت فناوری آن هم نامعلوم است مدتهاست که به روزرسانی مهمی روی آن صورت نگرفته است و اکثریت مدیریت جامعه آن را افراد داوطلب برعهده گرفتند جکسون پالمز به صورت کامل کنار کشیده و سه توسعه دهنده اصلی روی آن کار می کند چندی قبل جکسون پالمر با توییت ویدیویی قیمت بالای این ارز را یک حباب دانست و آینده  روشنی را برای این ارز متصور نبود

 اما چه شد که جکسون پالمر به صورت کامل از کودکان ناامید شد در حالی که جامعه جهانی و افراد زیادی به این ارز علاقه مند هستند و از طرفداران و هواداران این ارز به حساب می آید

 یکی از توسعه دهندگان فعلی درست کن راست نیکول است که اعلام کرده نسخه جدیدی از  دوج کوین را ارائه خواهد داد که به ثبات و امنیت آن خواهد افزود.

دوج کوین


کیف پول دوج کوین


 کیف پول رمز ارز مانند کیف پول واقعی که ما در روزمره از آن استفاده میکنیم نیست رمز ارزها به صورت دیجیتال هستند. یعنی فقط در رایانه ها وجود دارند و کیف‌های پول آنها نیز جایی در بستر وب است. برای ذخیره ارز شما  و مسئولیت حفاظت از آن بر عهده شماست

.شما هستیدپ که با کلید های عمومی و خصوصی که کیف پول در اختیار شما قرار میدهد می توانید وارد آن شوید و انتقال دهید دریافت کنید و اگر این کلید ها را به فرد دیگری دهید به صورت کامل می تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد و سرمایه شما را از آن خارج کند

کلید های عمومی

همانند آدرس ایمیل هستند که ارز ها به آن ارسال می شود و هر کسی در شبکه می تواند نقل و انتقالات ارز به حساب شما را بررسی کند و ببیند.

 کلیدهای خصوصی

مهمترین  کار شما حفاظت از کلیدهای خصوصی است است که فقط شما دارید و در واقع رمز ورود به حساب شما است.

برای دوج کوین چهار نوع کیف پول موجود است:

کیف پول نرم افزاری:

در اینجا به دو کیف پول نرم افزاری دوج کوین اشاره می شود.

  1. دوج کوین کر: این کیف پول شامل کل بلاک چین دوج کوین است. دانلود این کیف پول طولانی خواهد بود. به این ترتیب یارانه شما یک نود دوج کوین می شود.
  2. مولتی دوج: این یک کیف پول سبک است. به این معنی که اطلاعات کافی برای استفاده از دوج کوین در آن ذخیره می شود، اما رایانه شما تبدیل به یک نود کامل نمی شود.

کیف پول های کاغذی:

اینکه پول ها بر روی کاغذ چاپ می شوند و آن را می‌توانید نزد خود نگه دارید یکی از راه های امن برای نگهداری ارز دیجیتال خود همین کیف پول های کاغذی است اما مسئله گرم شدن و یا خراب شدن آنها نیز وجود دارد 

کیف پول های سخت افزاری:

 کیف پول ها مثل یو اس بی یا فلش هایی که داریم هستند به راحتی جابه جا می شود و از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند اما گران اند قیمت کیف پول لجر برابر ۹۶ دلار است اینکه پول ها برای نگه داری درست کن و بسیاری از ارز رمزها مناسب و قابل اطمینان هستند اما باید مراقب باشید که آنها را گم نکنید در صورتی که آنها را گم کنید دیگر سرمایه خود را از دست داده اید توصیه می شود برای ذخیره رمز ارز خود از چند کیف پول مختلف استفاده کنید در واقع پول ها را که تمام سرمایه شما است در یک جا جمع کنید و از روش های مختلفی استفاده کنید تا اطمینان بیشتری برای از بین رفتن آن داشته باشیم

سوالی که وجود دارد این است که آیا دوج  امن است یا خیر ؟

 در زمانی که دوج کوین وارد بازار جهانی شود چندین مشکل امنیتی مختلف داشت

 در سال ۲۰۱۴ کیف پول دوج کوین به نام دوج ولت هک شد.  هکرها چیزی حدود ۲۱ میلیون کوین به ارزش ۱۲ هزار دلار را سرقت کردند.  این در حالی است که انجمن دوج کوین که توسط حامیان و طرفداران دوج کوین ساخته شده است ۱۳ هزار دلار برای خسارت کاربران جمع آوری کرد.


نتیجه گیری 


پاسخ این سوال که  دوج کوین چیست خیلی ساده است ، یکی از   صدها رمز ارز موجود همچون بیت کوین اتریوم و غیره است هدف از ایجاد آن صرفاً سرمایه‌گذاری نیست و امور خیریه و با داشته های ناچیز از اهداف اولیه آن بوده است است.

 هند اما مسئله این است که ما باید بدانیم چه کار متفاوتی برای ما انجام می دهد این مسئله مهم تر است دوج کوین یک جامعه را ایجاد کرده است یک جامعه ای که می توانند با اتکا به یک ارز دیجیتال با هم متحد شوند به هم پاداش دهند و کارهای خیریه انجام دهند.

 نگاه صرفاً سرمایه داری به ارزهای دیجیتال اشتباه عکس های دیجیتال انقلابی است که به همراه بلاک چین ایجاد شده و با قدرت تمام در حال گسترش است در ما  همه روزه شاهد پیشرفت آن خواهیم بود.


نحوه خرید و فروش دوج کوین در ایران با ریال

چند گزینه برای خرید ارز های دبجیتال در ایران برای شما وجود دارد:

۱-تهیه ارز مورد نظر خود از صرافی های مختلف موجود

۲-شما می توانید دوج خود را از افراد نیز تهیه کنید. 

۳-راه های مختلف دیگری نیز وجود دارد اما مسئله اصلی قیمت منصفانه و  قابل اطمینان بودن این روش ها است. صرافی های مختلفی برای خرید شما وجود دارد اما آنچان کارمزد بالایی از شما دریافت می شود قطعا شما را پشیمان میکند. اگر شانس بیاورید و یک صرافی جعلی نیاشد.

۴-یک راه دیگر هم اینکه گاها بعضی ها استفاده میکنند که البته اشتباه است و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود، خرید از طریق گروه یاکانال های موجود در شبکه ها اجتماعی مختلف است. اما همانطور که میدانید اگر کسی از شما پولی بگیرد تا ارز دیجیتال بریزد ولی اقدام به پرداخت نکند و یا برعکس که بیشتر کلاهبرداری ها از این نوع است، فرد از شما ارز دیجیتالی را دریافت میکند تا در عوض آ‌ن پولی واریز کند  اما واریز نمی کند. شما اگر مستقیما فرد را نشناسید دیگر امکان یافتن فرد و پس گرفتن پول را ندارید.

۵-به شما میخواهیم روشی معرفی کنم که علاوه بر اینکه ارز دیجیال را به قیمت جهانی و قیمت روز خرید کنید و کارمزد ناچیزی پرداخت کنید، تضمین پرداخت پول خود یا تضمین باز پرداخت ارز دیجیتال را دارید.

و آن پلتفرم معاملاتی داتوبیت است.

در داتوبیت همراه ما باشید و ارزهای خود را با اطمینان از فروشنده واقعی تهیه کنید.

و ارز های خود را به خریدار واقعی بفروشید.

سایت داتوبیت مکانی برای تهیه ارز دیجیتال با قیمت جهانی است. 

کافی است در این سایت ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت بسیار ساده و سریع اقدام به خرید یا فروش کنید و به کسب درآمد بپردازید.

اگر سوالی دارید از اینجا بیابید.

با ما همراه باشید.

با توجه به نوسانات ارزهای دیحیتال و لزوم داشتن اطلاعات کافی در این حوزه مسئولیت هر گونه معامله و سرمایه گذاری در ارز های معرفی شده در داتوبیت به عهده ی کاربر میباشد. و داتوبیت هیچ توصیه در خصوص سرمایه گذاری و فعالیت در این حوزه را ندارد.

منبع: داتوبیت